دام زنده

دام زنده

دام زنده (گوسفند و بره) دارای نژادهای مختلفی می باشد که هر کدام از این دام ها با توجه به نژاد خود از نظر میزان گوشت و شیردهی دارای تفاوت هایی هستند.

انواع دام زنده شامل نژاد های مختلفی مانند لری ، کردی ، افشاری ، رومانف ، مغانی ، بلوچی ، رومانی، لاکن ، شاروله ، اواسی و .. می باشند که ما در اینجا به معرفی برخی از این نژاد ها می پردازیم.

گوسفندانی که دارای نژاد افشاری می باشند، بیشتر در غرب ایران پرورش می یابند و از سرعت رشد خوبی برخوردار هستند و وزن سنگینی نیز دارند.

گوسفندهای نژاد رومانف نیز اصولا دو قلو زا هستند و برای پروار بندی بسیار مناسب می باشند و می توانند بره های زیادی را به دنیا بیاورند و این ویژگی می تواند برای یک دامپروری بسیار مناسب باشد.

گوسفندهای نژاد شاروله نیز دارای وزن بسیار بالا و چربی بسیار کمی می باشند. گوسفندهای نژاد لاکن ، بیشتر در کشورهای اروپایی پرورش می یابند. این نژاد دارای بهترین گوسفندان شیری می باشد.

خرید دام زنده

برای خرید یک دام زنده ابتدا باید هدف خود از خرید آن را مشخص کنیم و سپس به مراکز معتبر خرید و فروش دام مراجعه کنیم. مراکزی که می دانیم دام های آن از سلامتی کامل برخوردار هستند و زیر نظر دامپزشکی واکسینه شده اند.

عموما دام های زنده برای موارد خاصی مانند پروراندن، مصرف شیر، مصرف گوشت آنها در مراسم عروسی و یا قربانی خریداری می شوند که باید در هنگام خرید به نکاتی توجه کرد.

فردی که قصد خرید دام زنده به منظور پروراندن آن را دارد، باید زمان خرید دام را بداند. بهترین زمان خرید اوایل فصل پاییز می باشد. این افراد باید در هنگام خرید به نژاد دام نیز توجه کنند. زیرا دام های دوقلوزا، شیرده و گوشتی می توانند برای آنها بسیار به صرفه تر باشند. البته ناگفته نماند که قیمت این دام ها نسبت به دیگر دام ها گران تر می باشد.

در هنگام خرید دام باید وزن دام زنده را نیز در نظر گرفت چون در قیمت گذاری تاثیر دارد و می تواند قیمت دام را بالاتر ببرد.

گفتنی است که افراد در هنگام خرید باید دقت کنند که دام از وزن مناسبی برخوردار باشد. زیرا برخی از افراد کلاهبردار در هنگام فروش به دام خود انواع پلاستیک ها و کاغذها را می خورانند تا دام آنها باد کند و وزن بیشتری داشته باشد.

برای خرید گوسفند به منظور استفاده از گوشت آن، زمان خرید مهم نیست. در هنگام خرید دام زنده باید توجه کرد که قیمت هر نژاد از دام ها، با توجه به شرایط بازار بالا و پایین می رود.

قیمت دام های زنده در ایام قربانی و مراسم خاص ممکن است، بالا برود. به همین دلیل برای خرید انواع دام های زنده، بهتر است از مراکز بدون واسطه و معتبر مانند مجموعه دام با ما هست، اقدام کنیم.

این مجموعه دارای انواع دام های زنده با نژادهای برتر می باشد که می تواند تمام نیازهای افراد را برطرف کند. افراد برای خرید هر دامی از این مجموعه می توانند به صورت حضوری و یا اینترنتی اقدام کنند. این مجموعه در بسیاری از شهرهای کشور دارای شعبه است.

قیمت انواع دام زنده اصولا در فصل های بهار و تابستان کمتر از بقیه فصول می باشد. چون زایش های دامی در این فصول زیاد می شود. ناگفته نماند در دو فصل دیگر به دلیل کاهش زایش ها قیمت دام نیز بالاتر می رود.

با تمام توضیحات بالا می توان گفت، خریدارانی که قصد ذبح و مصرف گوشت دام را دارند و یا کسانی که قصد ایجاد دامپروری دارند، می توانند با خرید دام هایی از نژاد افشاری به اهداف خود برسند. زیرا این دام ها به خوبی رشد می کنند و سریعتر به سن ذبح می رسند. به همین دلیل دام های این نژاد نسبت به دیگر دام ها دارای قیمت بالاتری هستند.

برای سفارش دام زنده چطور باید اقدام کنیم ؟

شما میتوانید با شماره های ما تماس بگیرید تا سریعا دام زنده مورد نظر را دریافت کنید همچنین شماره 09199277179 همیشه در دسترس شما عزیزان می باشد.

دام های مجموعه شما از چه نژادی هستند ؟

دامهای ارسالی دام آذربایجان از نژاد ماکویی ، مغان ، افشاریی و کردی به شرط آب نمک نخوردن و پلاک دار می باشد همچنین با یکبار سفارش از ما مشتری دائمی خواهید شد.

تحویل دام زنده در تهران به چه صورت هست ؟

تحویل فوری در استان تهران انجام می شود ، ما به عنوان یکی از بزرگترین مراکز پرورش دام زنده در تهران موظف هستیم که بهترین خدمات ممکن را برای همشهریان عزیز ارائه کنیم.

4.8/5 - (91 امتیاز)

1 Comment

  1. علی باقری گفت:

    واقعا پاسخگویی خوبی دارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *