X

معرفی نژاد گوسفند رومانف

معرفی نژاد گوسفند رومانف

گوسفند رومانف|دام زنده آذربایجان

 

رومانف یک نژاد گوسفند خانگی است که اولین بار در منطقه روسیه پرورش یافت و بطور سریع به آلمان و فرانسه صادر شدند. این نژاد گوسفند در حال حاضر در سراسر جهان یافت می شود. نام گوسفند رومانف از شهر رومانف گرفته شده است. لازم به ذکر است، نژاد این گوسفند یک نژاد خالصی می باشد که بدون دستکاری در ژنتیک یا تغییر دادن در نژادهای دیگر گوسفندان می باشد. به این خاطر این گوسفند یک گزینه ای مناسب در جهت بهبود بخشیدن این نوع گوسفند است. گوسفند رومانف، یک حیوان گوشتی است که عمدتا برای تولید گوشت از آن استفاده می شود.


گوسفند رومانف

گوسفند رومانف

مشخصات گوسفند رو مانوف

  گوسفند رومانف حیوان بسیار سخت و قوی می باشد و در آب و هوای سرد سازگار است. گوسفند رومانف زمانی که متولد می شوند پوست آنها سیاه و سفید می باشد اما رنگ آنها به سرعت تغییر پیدا کرده و به رنگ خاکستری تبدیل می شود. میانگین وزن گوسفند رومانف هشتاد کیلوگرم است که بسته به نوع تغذیه آنها وزن متفاوت می باشد.


تولید مثل گوسفند رومانف

به مدت 3 تا 4 ماهگی بره این گوسفند از نظر جنسی بالغ می شوند و در هر ماه از سال شروع به جفتگیری می پردازند. به همین دلیل جدا کردن این گوسفندان در هشت  تا ده هفتگی صورت می گیرد. این گوسفند می تواند چهار تا پنج قلو هم 


تولید مثل گوسفند رومانف

تولید مثل گوسفند رومانف

 

تولید مثل کنند برعکس گوسفندانی که یک یا دو قلو هستند. دوره آبستن شدن این نوع نژاد گوسفند تقریبا 144 روز که از گوسفندان دیگر کمتر می باشد.


پشم این گوسفند

پشم گوسفند رومانف بسیار مرغوب است پشمی دو برابر  با قطر متوسط 20.9 میکرومتر و 71.9 میکرومتر از پشم بره است. پشم این گوسفند، وزن متوسط حدود 4.5 کیلوگرم است. پشم آن مخلوطی از خاکستری و سیاه می باشد که معمولابرای فرش و تشک از آن استفاده می شود.


دام زنده آذربایجان خرید گوسفند زنده و قیمت گوسفند را برای مشتریان خود سهل و هموار می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مجرب مجموعه تماس حاصل نمایید.

Print
ارسال شده: اردیبهشت 12, 1398,
نظرات: 0,
نویسنده: miralavi

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x