X

راههای جلوگیری بیماری در بز و گوسفند

راههای جلوگیری  بیماری در بز و گوسفند

راههای جلوگیری بیماری در بز و گوسفند| دام زنده آذربایجان

در گوسفند یا بز، ضروری است که یک سری اقداماتی لازم برای حفاظت از سلامت دام انجام شود. که این  بیماری های خاص مانند درمان های هورمونی، استفاده از آنتی بیوتیک ها و حفظ پروندهای دارویی  برای بز و گوسفندها می باشد.

راههای درمانی برای جلوگیری از بیماری در بز و گوسفند

محیط کثیف

اگر گوسفند و بز ها در یک اغل کثیف نگهداری شوند، می توانند آب آشامیدنی را آلوده کنند. که ممکن است حاوی میکروب هایی باشد همه آنها را بیمار کند. راه حل خوب آن است که اغل را هر چند وقت یکبار تمیز کنید.

وضعیت نامناسب

اگر گوسفند  یا بزها در شرایط بدی قرار گرفته باشند  و به خوبی تغذیه نشوند، می توانند به راحتی بیمار شوند. بهتر است در زمستان غذای اضافی برای گوسفندان تجویز کنید و به یاد داشته باشید که گوسفندان ماده اگر باردار باشند برای تولید فرزندان سالم نیاز به غذای بیشتری دارند.


راههای جلوگیری در بیماری در بز و گوسفند


راههای جلوگیری بیماری در بز و گوسفند

واکسیناسیون نکردن حیوانات

واکسیناسیون کردن حیوانات باعث جلوگیری از بیماری های خاص می شود. معمولا حیوانات را واکسینه می کنند تا در مقابل بیمارها محافظت شوند. اگر حیوانات قبل از زایمان واکسینه نشوند، نمی توانند از طریق شیر خود بچه هایشان را محافظت کنند. بهتر با یک دامپزشک صحبت کرده و تصمیم بگیرید که چه واکسنی را به آنها تزریق کنید.

نیاز شیردادن مادر به  بره شیرخوار

برای آنکه بره ها حمایت کافی به شیر مادر داشته باشند بهتر آنها را در کنار مادرشان به ویژه در چند روز  اول قرار داده تا به اندازه کافی از شیر آنها تغذیه کنند. اجازه بدهید چند روز اول پس از زایمان در کنار  فرزندان خود بمانند.


پیشگیری در بیماری بز و گوسفند


پیشگیری در بیماری بز و گوسفند


حیوانات جدید

خرید گوسفند یا بز  بدون بررسی کردن آنها باعث می شود انواع بیماری ها را در مزرعه  وارد کنند. بهتر است از کشاورزان مورد اطمینان که گوسفندان سالمی دارند تهیه کنید. اگر مطمئن نیستید در مورد آنها جستجو کنید. یا با یک تکنسین بهداشت محلی و یا دامپزشک خود مشورت کنید.

 

دام زنده آذربایجان خرید گوسفند زنده  و را برای مشتریان خود سهل و هموار می کند. جهت اطلاعات بیشتر با مشاورین مجرب مجموعه تماش حاصل نمایید.

Print
ارسال شده: فروردین 28, 1398,
نظرات: 0,
نویسنده: miralavi
رتبه بندی این مطلب:
5.0

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x